Lukamotorsport se předvedl v dobrém světle i v Maďarsku, Milota si z Pannonia Ringu odvezl pohár

5.9.2017   

Pražský tým Lukamotorsport má za sebou čtvrtý podnik letošní sezony Slovenského okruhového poháru. Ten se uskutečnil na maďarském okruhu, nesoucím název Pannonia Ring. Tento okruh se může zdát trochu ve stínu velkého bratra Hungaroringu, nicméně technická náročnost tratě nacházející se v blízkosti měst Szombately a Györ činí z Pannonia Ringu velkou výzvu.

Na západě Maďarska se opět sjela velmi zajímavá konkurence, kterou SOP nabízí, a jezdec týmu Lukamotorsport Libor Milota nebyl v jednoduché situaci. I tak ale dokázal se svým Porsche 997 GT3 cup vyválčit dvě pódiová umístění.

„Měli jsme skvěle připravené auto, o čemž vypovídá to, že jsme posunuli naše nejrychlejší kolo již během dopoledních tréninků. V prvním závodě mi však trvalo, než jsem se dostal do závodního tempa a to mě stálo klíčovou pozici hned po startu. Následně jsem musel všechno dohánět, což stačilo na třetí místo,“ vypráví o svém maďarském působení Libor Milota.

„Do druhého závodu jsem odstartoval dobře, držel jsem druhé místo a nechyběla mi rychlost. Pomýšlel jsem i na nejvyšší metu až do okamžiku, kdy jsem chyboval v nájezdu do jedné ze zatáček, kvůli čemuž se přede mě dostal Petr Dostál s BMW. Na první dvě místa jsem měl navíc ztrátu, která se již do konce závodu nedala stáhnout. Radek Hort i Petr Dostál potvrdili své kvality, ale já jsem za dvě třetí místa rád. Pro příště se musím ponaučit z chyb a věřím, že to bude ještě lepší,“ dodal cílevědomě Milota.

Shrnutí horkého maďarského víkendu přidává i týmový manažer Lukamotorsport Michael Vorba: „Z Pannonia Ringu si opět odvážíme pohár za dvě třetí místa. Díky tomu můžeme zůstat pozitivně naladěni na další závody. Kromě dvou zbývajících závodů SOP bychom se rádi zúčastnili ještě finálového podniku Carbonia Cupu v Mostě. Rozhodně chceme do konce sezony ještě vyhrát nějaký ten závod a uděláme pro to maximum!“

„Těší mě, že se Libor dokáže zlepšovat každým závodem a pokaždé, když sedne do auta, je rychlejší a rychlejší. Náš vůz je ve stoprocentní kondici, a tak věřím, že se do konce sezony ještě popereme o nějaké to vítězství,“ doplnil majitel týmu Lukamotorsport Lukáš Karhan.

Slovenský okruhový pohár bude pokračovat 21. září na brněnském automotodromu, zatímco poslední závod sezony Carbonia Cupu je naplánován na třetí říjnovou neděli.

Ať se kola točí.

Značky vozů, které kompletně servisujeme

Corvette

Porsche

Nissan GT-R

Viper

Nabízíme likvidaci škod u sportovních vozů Corvette, Porsche, Viper a Camaro