Max Karhan testoval KartCross!

10.11.2021   

Max měl možnost ve 13ti letech otestovat zbraň, se kterou závodí jeho kamarád a syn motoráře Lukamotorsport Ondra Hartych, který letos v tomto poháru skončil na výborném druhém místě Max a Ondra se znají odmala, protože první dílna Lukamotorsport byla právě na půdě kluků Hartychů.

Nápad vznikl letos, kdy se byl Max podívat na závodech kde jel Ondra v Poříčí nad Sázavou, kam jezdíme každý rok Ondrovi fandit. Když se ho Jirka Hartych zeptal, zda to nechce někdy otestovat Max neváhal a souhlasil. Odpověď zněla, když dosáhneš na pedály a dokážeš se s kártem rozjet, tak si plácneme.

KartCross je velmi populární zejména v jižní Evropě, avšak kartcrossové závody se jezdí po celé Evropě včetně Skandinávie.

Kart má poháněnou pouze zadní nápravu a váží 310 kg. Je poháněn motocyklovým atmosférickým motorem o objemu 600 cm3, Který má výkon až 130 koní. Kárty staví a komplet zajištuje vše kolem Roman Kalvoda, který také odmala fandí Maxovi v závodech motokár.

Děkujeme moc za možnost se poprvé svézt.

Děkujeme moc za možnost se poprvé svézt. Samozřejmě na opuštěném letišti kde Max začínal ve třech letech na motokáře. Uvidíme, zda nebude v příštím roce možnost se svézt na trati například v Sedlčanech. Protože Max dost překvapil a s technikou se bravurně pohrál.

Ať se kola točí!

Značky vozů, které kompletně servisujeme

Corvette

Porsche

Nissan GT-R

Viper

Nabízíme likvidaci škod u sportovních vozů Corvette, Porsche, Viper a Camaro