Po 15 letech jako mechanik Mercedes-AMG GT3 na okruhu Hungaroring

26.10.2020   

Byl jsem osloven parťákem Hadem, se kterým jsem dříve šrouboval Corvette u Callaway na závodech Fia GT3 a ADAC GT Masters, zda-li nemám čas a nechci jet s týmem pro který aktuálně Had pracuje na závody.

Řekl jsem si, že si zavzpomínám na staré časy a pozdravím pár starých známých, kteří tady těch 15 let stále závodí a pojedu. Samozřejmě mne zajímalo jaká auta v týmu mají. Had odpověděl Mercedes-AMG GT3 a Renault Clio. Šel jsem do toho také proto, že jsem takové auto ani na dílně v Lukamotorsport ještě neměl a že týmu Buggyra rád pomohu. 

České mistrovství se trochu posunulo od dob kdy jsem zde šrouboval naposledy a jede tady více silných vozů. Tým se kterým jsem strávil jako mechanik 5 dní na okruhu Hungaroring mne dost mile překvapil. 

Panuje zde neskutečná pohoda díky dokonalé sehranosti a přátelskému chování lidí v týmu. Prostě jako rodina. 

Měl jsem tedy více méně na starosti servis vozu Mercedes-AMG GT3, který v porovnání s vozy, které jsem měl možnost šroubovat nezklamal a je vidět, že je to závoďák s cenovkou kolem 500 000 EUR na svém místě a stojí za každý cent!

Něco málo k autu: motor V8 6,2 l, délka vozu 4746 mm, hmotnost 1285 kg, zrychlení 0-100 km/h jsou pouhé 3 vteřiny, výkon 550 koní. Auto v reálném čase sleduje stáří a opotřebení komponent a upozorňuje na nutnost jejich výměny. 

Klobouk dolů před dcerami majitele týmu Martina Koloce, kterým je 16 let, ano čtete správně! Dokáží si poradit jak s technikou, tak se soupeři. K tomu jim pomáhají ti nejlepší okruhoví jezdci.

Děkuji za super závody z týmem Buggyra! Hadovi a Martinovi Kolocovi, kterého jsem rád poznal. Ať se kola točí!

Značky vozů, které kompletně servisujeme

Corvette

Porsche

Nissan GT-R

Viper

Nabízíme likvidaci škod u sportovních vozů Corvette, Porsche, Viper a Camaro